BOSCH CARBosch Car Service organizasyonu Türkiye’de 200’e yakın noktada her marka ve model araca bakım, onarım ve hasar hizmeti vermektedir. Bosch Car Service’lerin personelleri Bosch Eğitim Merkezi’nde eğitilmekte olup sertifikasyon programına katılmaktadırlar. Tampondan tampona bir araç için gereken tüm hizmetleri içeren eğitimler teorik ve pratik uygulamalar ile verilmektedir. Bosch Car Service’lerin servis ekipmanları, test cihazları ve teknik yazılım ihtiyaçları Bosch tarafından sağlanmakta olup bir araca en doğru teşhisi en hızlı şekilde verebilmek üzere yapılandırılmıştır. Her Bosch Car Service, en hızlı ve en ekonomik çözümü güvenilir bir şekilde müşterilerine sunma hedefi ile hareket etmektedir.

Bosch Car Service’lerin her marka araca hizmet verebilmesi, filo firmalarının Bosch ile yapacağı anlaşmalarda tek bir merkezi sözleşme ile aynı kalite ve güvenilir hizmeti aynı fiyat güvencesi ile tüm Türkiye’de alabilmesine olanak vermektedir. Bosch Car Service’lerin özellikle test ve onarım üzerine yapılandırılması, alternatif ekonomik çözümleri sunabilmelerini sağlamaktadır.

Filo firmalarına özel sunulan hizmet ile filoların bugün yaşadığı birçok idari iş yükü Bosch Merkezi desteği ile yürütülmektedir. Tüm fatura, iş emri ve onay işlemleri gibi süreçler merkezimizin idaresinde denetlenerek filo firmalarına gerek idari gerekse ekonomik olarak büyük oranda katkı sağlanmaktadır. Diğer taraftan bu sistem ile filolara kolay iletişime geçebilecekleri işin uzmanı kişiler ile muhatap olma imkânı da sağlamaktadır.

Filo firmaların araç parklarının çoğunluğunu oluşturan garanti sürecindeki araçlar için de *2005/4 Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği kuralları belirlemektedir. Bu tebliğ, aracınıza bir Bosch Car Service’te periyodik bakım yaptırdığınızda, bu bakımla ilişkisi olmayan ve otomobil üreticisinden kaynaklanan üretim hataları için garantinizin devam ettiğine dair yasal olarak araç sahiplerinin haklarını korumaktadır. Periyodik bakımdan kaynaklı bir sorunla karşılarsanız Bosch Car Service garanti sürecinde araç sahibinin mağduriyetleri karşılanırken, diğer arızalı ürünler için araç üreticisi garantisi bozulmadan, bu tebliğ gereği hakları devam etmektedir. Özetle aracınıza bir Bosch Car Service’te periyodik bakım yaptırdığınızda, aracınızın garantisi bozulmayacaktır.